GRUPY PARAFIALNE
Grupy działające przy parafii Krasne.

Koła różańcowe

Różaniec - z pozoru to zwykła modlitwa. Ale czy jest to modlitwa długa i nużąca?? Nie tak nie jest! Różaniec to nie jest zwykła modlitwa - to sposób na życie! Odmawiając różaniec oddajemy wszystkie nasze radości i smutki - całe nasze - życie Maryi. Gdy zwracamy się do Niej z ufnością, możemy być pewni, że Ona wstawia się za nami u Swego Syna - Jezusa.

Dlatego przy parafii działa 14 kół różańcowych. Niemal każda wioska posiada swoje koło, lub nawet kilka. Członkowie wiernie każdego dnia odmawiają modlitwę różańcową, modląc się w intencji parafii, Kościoła i świata. Raz w miesiącu pod czujnym okiem zelatorek, członkowie zbierają sie na spotkania podczas których wyminą się tajemnicami oraz wzajemnie integrują. W każdą niedzielę prowadzą różaniec w Kościele po sumie.

Asysta Procesyjna.

Jest to grupa osób pragnąca aktywnie włączyć się w uwielbienie Chrystusa podczas procesji Eucharystycznych. W posługę asysty procesyjnej włącza się wielu członków i członkiń, którzy nie tylko niosą sztandary, chorągwie, figury i inne paramenty procesyjne, ale przede wszystkim składają publiczne świadectwo swojej wiary. Koła brewiarzowe Liturgia Godzin to prastara modlitwa Kościoła, wypływająca z głębi tradycji chrześcijańskiej i przemawiająca jednym głosem na całym świecie. Przy parafii Krasne działają 4 koła brewiarzowe założone przez ks. Jerzego Jakubowskiego: Krasne, Żbiki, Zalesie oraz koło nauczycielskie. Członkowie codziennie rozważają teksty Pisma Świętego zawarte w Modlitwie Kościoła, przyczyna jąć się do uświęcenia ludu bożego.

Ministranci

Et introibo ad altare Dei, ad Deum, qui lætificat iuventutem meam (I przystąpię do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją). „Ministrante” ( z łaciny ) znaczy ,,służyć”. Służę Bogu we Mszy świętej. Ministranci to grupa ponad 40 chłopców którzy asystują kapłanom podczas sprawowania liturgii i nabożeństw. Ministranci też chętnie się włączają w posługę lektorską, a niekiedy i pomoc przy porządkach przy Kościele. Patronami ministrantów są: Św. Dominik SavioŚw,.Jan Berchmans, Św. Stanisław Kostka i Św. Tarsycjusz. Aby zostać ministrantem należy przystąpić do pierwszej komunii świętej, zgłosić się i zapisać u Ksiedza Prefekta i pomyślnie przejść etap przygotowawczy, który kończy się przyjęciem komorzy w Wielki Czwartek. Chętnych zapraszamy zaraz po wakacjach.

Schola Semper Cum Domino.

Kto śpiewa dwa razy się modli. Schola parafialna to grupa kilkunastu dziewczyn, które uświetniają swoim pięknym śpiewem liturgię, oraz rozwijają swoje wokalne i instrumentalne talenty. Do sukcesów scholi należą: wydanie płyty, oraz liczne nagrody zdobywane m. i. n na konkursach Fera w Iłowie czy konkursu pieśni Wielkanocnych. Zapraszamy chętne osoby które są przynajmniej w gimnazjum. Próby w roku szkolnym w soboty o 10.

Mała schola.

To młodsza grupa dziewczyn ze szkoły podstawowej która wyrosła z inspiracji sukcesami Semper Cum Dominio. Należy do niej ok. 20 osób od I do VI klasy. Spotykamy się w roku szkolnym w każdą sobotę o godz. 16 by wychwalać Pana śpiewem i uczyć nowych piosenek. Mała schola chętnie angażuje się w Niedzielną liturgię oraz liczne akcje duszpasterskie. W październiku codziennie śpiewamy w czasie nabożeństwa różańcowego. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki do naszej grupy. Jeśli nie umiesz śpiewać, nie przejmuj się, „Wszystko mogę w Tym który mię umacnia!”.

Labolatorium Wiary

Grupa młodzieżowa będąca odpowiedzą na Apel Jana Pawła II który mówił: "...wejdźcie do przedziwnego laboratorium ludzkiego ducha, miejsca spotkania Boga z człowiekiem, czyli do laboratorium wiary." Jak Laboratorium Wiary chcemy świadomie przeżywać swoje chrześcijaństwo. Spotykamy się w roku szkolnym w każdy piątek o godzinie 17: 45 by nawzajem się ubogacać. Spotkania mają różny charakter. Katechetyczne, modlitewne i integracyjne. Chętnie angażujemy się w różne akcje powstające przy parafii. Ponadto kilka razy w roku uczestniczymy w rekolekcjach organizowanych dla grup L. W. z całej diecezji. Jeśli jesteś przynajmniej w VI klasie, zapraszamy dołącz do nas!
Google
KRASNE
RÓD KRASIŃSKICH


MAJOWE
2017r.


FATIMA
SANKTUARIUM W FATIMIE


KRASNE


ROK 2017


PEREGRYNACJA OBRAZU
PANI JASNOGÓRSKIEJ


SDM
KOŚCIÓŁ W KRASNEM
TWITTER


Przetłumacz stronę

PRZYDATNE STRONY
Pogoda
DIECEZJALNE
DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻYImieniny
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

10/08/2014 20:57
Witamy!
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 3
· Najnowszy użytkownik: Wiesiawojt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
name