WIELKI POST 2020r.
Dodane przez admin dnia Lutego 25 2020 22:01:41

Modlitwa do św. Rity, gdy wszystko zawodzi

Święta Rita jest patronką spraw trudnych. Pewnie nie brakuje nam dzisiaj sytuacji, z którymi sobie nie radzimy. Wtedy najlepiej zwrócić się z modlitwą do św. Rity!

MODLITWA DO ŚW. RITY:

Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego. Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznała skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę… (wymienić ją).
I to spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

Ks. Krzysztof Kujawa, proboszcz Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Krasnem był gościem Porannej Rozmowy Radia Rekord. Rozmawiała Edyta Szewczyk.