Google
100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II


ŚW. CHARBEL
DROGA KRZYŻOWA
KOMUNIKAT
Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń


"W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.
Jednocześnie kolejny raz zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu."


JUTRO O GODZ. 12:00 W ŁĄCZNOŚCI Z OJCEM ŚWIĘTYM FRANCISZKIEM ODMÓWMY WSPÓLNIE MODLITWĘ "OJCZE NASZ" W INTENCJI CHORYCH, CIERPIĄCYCH, W INTENCJI SŁUŻB ORAZ ZAPRZESTANIE EPIDEMII KORONAWIRUSA.
UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
25 marca obchodzimy uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO- DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA.

W Uroczystość Zwiastowania NMP 25 marca, w czasie Mszy św. na Jasnej Górze, składane będą przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Nie odbędą się w tym roku publiczne formy celebrowania tych dni, ale istnieje duchowy wymiar tego świętowania, w który może się włączyć każdy z nas.Szczegółowe informacje o Dziele Adopcji Dziecka Poczętego dostępne są na stronie:
http://centrumzawierzenia.jasnagora.pl/dziela/duchowa-adopcja-dziecka-poczetego/
www.duchowaadopcja.pl


ŚWIĘTY BOŻE WYBAW NAS OD EPIDEMII...
#modlitwawdomu
Przygotowaliśmy dla was pełne zestawienie aplikacji, które koniecznie muszą znaleźć się w kieszeni każdego chrześcijanina.


REKOLEKCJE DOMOWE 2020r.

DRODZY PARAFIANIE,
w związku z zaistniałą, trudną sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy, w szczególnym czasie Wielkiego Postu, w którym musieliśmy odwołać rekolekcje parafialne, zachęcam wszystkich do modlitwy w domu. Udostępniamy Wam Rekolekcje domowe, każdego dnia nowe rozważania i nauki rekolekcyjne. Polecajmy w naszych modlitwach ludzi chorych, cierpiących oraz tych, którzy się nimi opiekują: lekarzy, pielęgniarki i wszystkie służby. Niech ten trudny czas będzie czasem modlitwy i nawrócenia, czasem szczególnego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.WSZYSTKIE POPRZEDNIE NAUKI REKOLEKCYJNE DOSTĘPNE SĄ W ROZWINIĘCIU WIADOMOŚCI, KLIKAJĄC NA OPCJĘ- CZYTAJ WIĘCEJ.
WIELKI POST 2020r.

Modlitwa do św. Rity, gdy wszystko zawodzi

Święta Rita jest patronką spraw trudnych. Pewnie nie brakuje nam dzisiaj sytuacji, z którymi sobie nie radzimy. Wtedy najlepiej zwrócić się z modlitwą do św. Rity!

MODLITWA DO ŚW. RITY:

Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego. Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznała skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę… (wymienić ją).
I to spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

Ks. Krzysztof Kujawa, proboszcz Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Krasnem był gościem Porannej Rozmowy Radia Rekord. Rozmawiała Edyta Szewczyk.


Prace konserwatorskie 2019r.
Zakończyliśmy kolejny etap prac konserwatorskich w naszym kościele. Projekt współfinansowany był przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie.
GALERIA ZDJĘĆ-PRZEGLĄDAJ

Boże Narodzenie 2019r.

Orszak Trzech Króli
Jubileusze małżeńskie 2019r.
"To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku."

FACEBOOKJak dojadę?
Ostatnio dodane zdjęcia
Imieniny
PRZYDATNE STRONYDiecezja PłockaE-kai PłockCPP Metonoia Płock


Caritas Diecezji Płockiej


Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Modlitwa w drodze


Liturgnia na dany dzień


Gość niedzielny

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło