Google
ŚW. CHARBEL
DROGA KRZYŻOWA
KOMUNIKAT
Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń


"W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.
Jednocześnie kolejny raz zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu."


JUTRO O GODZ. 12:00 W ŁĄCZNOŚCI Z OJCEM ŚWIĘTYM FRANCISZKIEM ODMÓWMY WSPÓLNIE MODLITWĘ "OJCZE NASZ" W INTENCJI CHORYCH, CIERPIĄCYCH, W INTENCJI SŁUŻB ORAZ ZAPRZESTANIE EPIDEMII KORONAWIRUSA.
UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
25 marca obchodzimy uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO- DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA.

W Uroczystość Zwiastowania NMP 25 marca, w czasie Mszy św. na Jasnej Górze, składane będą przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Nie odbędą się w tym roku publiczne formy celebrowania tych dni, ale istnieje duchowy wymiar tego świętowania, w który może się włączyć każdy z nas.Szczegółowe informacje o Dziele Adopcji Dziecka Poczętego dostępne są na stronie:
http://centrumzawierzenia.jasnagora.pl/dziela/duchowa-adopcja-dziecka-poczetego/
www.duchowaadopcja.pl


ŚWIĘTY BOŻE WYBAW NAS OD EPIDEMII...
#modlitwawdomu
Przygotowaliśmy dla was pełne zestawienie aplikacji, które koniecznie muszą znaleźć się w kieszeni każdego chrześcijanina.


REKOLEKCJE DOMOWE 2020r.

DRODZY PARAFIANIE,
w związku z zaistniałą, trudną sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy, w szczególnym czasie Wielkiego Postu, w którym musieliśmy odwołać rekolekcje parafialne, zachęcam wszystkich do modlitwy w domu. Udostępniamy Wam Rekolekcje domowe, każdego dnia nowe rozważania i nauki rekolekcyjne. Polecajmy w naszych modlitwach ludzi chorych, cierpiących oraz tych, którzy się nimi opiekują: lekarzy, pielęgniarki i wszystkie służby. Niech ten trudny czas będzie czasem modlitwy i nawrócenia, czasem szczególnego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.WSZYSTKIE POPRZEDNIE NAUKI REKOLEKCYJNE DOSTĘPNE SĄ W ROZWINIĘCIU WIADOMOŚCI, KLIKAJĄC NA OPCJĘ- CZYTAJ WIĘCEJ.
WIELKI POST 2020r.

Modlitwa do św. Rity, gdy wszystko zawodzi

Święta Rita jest patronką spraw trudnych. Pewnie nie brakuje nam dzisiaj sytuacji, z którymi sobie nie radzimy. Wtedy najlepiej zwrócić się z modlitwą do św. Rity!

MODLITWA DO ŚW. RITY:

Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego. Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznała skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę… (wymienić ją).
I to spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

Ks. Krzysztof Kujawa, proboszcz Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Krasnem był gościem Porannej Rozmowy Radia Rekord. Rozmawiała Edyta Szewczyk.


Prace konserwatorskie 2019r.
Zakończyliśmy kolejny etap prac konserwatorskich w naszym kościele. Projekt współfinansowany był przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Warszawie.
GALERIA ZDJĘĆ-PRZEGLĄDAJ

Boże Narodzenie 2019r.

Orszak Trzech Króli
Jubileusze małżeńskie 2019r.
"To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku."

8 grudnia


WIELKI POST 2021FACEBOOKBEATYFIKACJA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGOKAZANIA NA KAŻDY DZIEŃ


FILMY DLA DZIECITRANSMISJE ONLINE NA ŻYWO


JASNA GÓRA LICHEŃ ZAKOPANE KALWARIA ZEBRZYDOWSKA FATIMA
PIEŚNI NA WIELKI POST


FILMY NA WIELKI POST


Jak dojadę?
Ostatnio dodane zdjęcia
Imieniny
PRZYDATNE STRONYDiecezja PłockaE-kai PłockCPP Metonoia Płock


Caritas Diecezji Płockiej


Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Modlitwa w drodze


Liturgnia na dany dzień


Gość niedzielny

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło