NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

Różaniec prowadzą grupy:Poniedziałek-dzieci ze szkół podstawowych,Wtorek-młodzież kl. 7-8,Środa – koła różańcowe,Czwartek-ministranci, Piątek-koło koronkowe, Sobota – koło brewiarzowe, Niedziela-koła różańcowe
KRONIKA KOŚCIOŁA W KRASNEM Z XIXw.

KRONIKA KOŚCIOŁA W KRASNEM Z XIX w.

Kronika, którą udostępniamy na parafialnej stronie internetowej została zredagowana przez Księcia Adama Czartoryskiego w XIX w. i przekazana przez niego Błogosławionemu Arcybiskupowi Antoniemu Julianowi Nowowiejskiemu Biskupowi Płockiemu.

Zredagowano ją w trzech egzemplarzach, dwa z nich zaginęły, a jeden w oryginale przechowywany jest w Skarbcu Muzealnym Diecezji Płockiej.
Wiele niezwykle cennych rzeczy ukazanych w powyższej publikacji przedstawionych jest na wystawie w Muzeum Diecezjalnym w Płocku. Całość publikacji dostępna jest naszej Galerii zdjęć oraz w zakładce KRONIKA PDF. Zapraszamy do oglądania.

KRONIKA W FORMACIE PDF.

SPOTKANIE DZIECI I MŁODZIEŻY W ROSTKOWIE
Święto Podwyższenia Krzyża obchodzi Kościół katolicki 14 września. Wiąże się ono z odnalezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus a także wyraża głęboki sens krzyża w życiu chrześcijanina. Istotą święta jest ukazanie tajemnicy Krzyża jako ceny zbawienia człowieka.

KOMUNIE 2020
ROSTKOWO 2020
15 sierpnia
ŚW. KRZYSZTOF

Z racji św. Krzysztofa patrona podróżujących w najbliższą Niedzielę 25 lipca poświęcenie pojazdów w naszej parafii po każdej Mszy św. Zapraszamy.

Dnia 16 lipca Kościół obchodzi święto Matki Bożej z góry Karmel, znane także jako wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej.
W naszej parafii to jednocześnie Uroczystość Odpustowa, którą będziemy świętować 12 lipca. Suma odpustowa w naszej parafii tego dnia o godz. 11:30.

Jest to jednocześnie święto patronalne sióstr i braci z zakonów karmelitańskich oraz wszystkich tych, którzy noszą szkaplerz - niezwykłą "szatę Maryi", przekazaną ludzkości przez Matkę Bożą w XIII w. za pośrednictwem ówczesnego generała zakonu karmelitów św. Szymona Stocka.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Pielgrzymka nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Mając na względzie bezpieczeństwo, zdrowie, zarówno Pielgrzymów, jak i spotykanych, i goszczących Pielgrzymkę ludzi, a także niepewną sytuację epidemiologiczną w najbliższych tygodniach, zmuszeni jesteśmy do innej organizacji Pielgrzymki.

LEDNICA 2020