WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

RENOWACJA OŁTARZA GŁÓWNEGO
DZIEŃ PAPIESKI
NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

Różaniec prowadzą grupy:Poniedziałek-dzieci ze szkół podstawowych,Wtorek-młodzież kl. 7-8,Środa – koła różańcowe,Czwartek-ministranci, Piątek-koło koronkowe, Sobota – koło brewiarzowe, Niedziela-koła różańcowe
KRONIKA KOŚCIOŁA W KRASNEM Z XIXw.

KRONIKA KOŚCIOŁA W KRASNEM Z XIX w.

Kronika, którą udostępniamy na parafialnej stronie internetowej została zredagowana przez Księcia Adama Czartoryskiego w XIX w. i przekazana przez niego Błogosławionemu Arcybiskupowi Antoniemu Julianowi Nowowiejskiemu Biskupowi Płockiemu.

Zredagowano ją w trzech egzemplarzach, dwa z nich zaginęły, a jeden w oryginale przechowywany jest w Skarbcu Muzealnym Diecezji Płockiej.
Wiele niezwykle cennych rzeczy ukazanych w powyższej publikacji przedstawionych jest na wystawie w Muzeum Diecezjalnym w Płocku. Całość publikacji dostępna jest naszej Galerii zdjęć oraz w zakładce KRONIKA PDF. Zapraszamy do oglądania.

KRONIKA W FORMACIE PDF.

SPOTKANIE DZIECI I MŁODZIEŻY W ROSTKOWIE
Święto Podwyższenia Krzyża obchodzi Kościół katolicki 14 września. Wiąże się ono z odnalezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus a także wyraża głęboki sens krzyża w życiu chrześcijanina. Istotą święta jest ukazanie tajemnicy Krzyża jako ceny zbawienia człowieka.

KOMUNIE 2020
ROSTKOWO 2020