Święto Podwyższenia Krzyża obchodzi Kościół katolicki 14 września. Wiąże się ono z odnalezieniem drzewa krzyża, na którym umarł Jezus Chrystus a także wyraża głęboki sens krzyża w życiu chrześcijanina. Istotą święta jest ukazanie tajemnicy Krzyża jako ceny zbawienia człowieka.

DOŻYNKI 2020r.

KOMUNIE 2020
ROSTKOWO 2020
15 sierpnia
ŚW. KRZYSZTOF

Dnia 16 lipca Kościół obchodzi święto Matki Bożej z góry Karmel, znane także jako wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej.
W naszej parafii to jednocześnie Uroczystość Odpustowa, którą będziemy świętować 12 lipca. Suma odpustowa w naszej parafii tego dnia o godz. 11:30.

Jest to jednocześnie święto patronalne sióstr i braci z zakonów karmelitańskich oraz wszystkich tych, którzy noszą szkaplerz - niezwykłą "szatę Maryi", przekazaną ludzkości przez Matkę Bożą w XIII w. za pośrednictwem ówczesnego generała zakonu karmelitów św. Szymona Stocka.

W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Pielgrzymka nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Mając na względzie bezpieczeństwo, zdrowie, zarówno Pielgrzymów, jak i spotykanych, i goszczących Pielgrzymkę ludzi, a także niepewną sytuację epidemiologiczną w najbliższych tygodniach, zmuszeni jesteśmy do innej organizacji Pielgrzymki.

LEDNICA 2020
DZIEŃ MATKI 26 maja 2020r.

MAJ MIESIĄCEM MARYI

ADWENT 2020