REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
ADWENT

REKOLEKCJE ADWENTOWE W NASZEJ PARAFII:
16,17,18 GRUDNIA 2018R.

RORATY: W DNI POWSZEDNIE O GODZ. 7:00

NAGROBEK KRASIŃSKICH

NAGROBEK ANDRZEJA KRASIŃSKIEGO I JEGO ŻONY KATARZYNY Z 1581 ROKU, ORYGINALNY KAMIEŃ, MARMUR, ODNOWIONY PRZY UDZIALE WOJEWÓDZKIEGO KONSERWATORA ZABYTKÓW I PARAFII.
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ.
OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA STRONĘ GOŚCIA NIEDZIELNEGO, GDZIE ZNAJDUJE SIĘ KRÓTKA RELACJA Z NIEDZIELNYCH UROCZYSTOŚCI W NASZEJ PARAFII

GOŚĆ NIEDZIELNY

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

PODCZAS PARAFIALNYCH OBCHODÓW 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI WYSTĄPI CHÓR KAMERALNY THE WARSAW SINGERS. WIĘCEJ NA TEMAT ZESPOŁU MOŻNA PRZECZYTAĆ W ROZWINIĘCIU NEWSA. ZAPRASZAMY.

1 LISTOPADA

1 LISTOPADA 2018r.

NABOŻEŃSTWA WEDŁUG NASTĘPUJĄCEGO PRZĄDKU:

GODZ. 9:00 MSZA ŚW. W KOŚCIELE

GODZ. 10:30 KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W KOŚCIELE, PO KTÓREJ PROCESJA NA CMENTARZ

GODZ. 11:00 RÓŻANIEC NA CMENTARZU, PO KTÓRYM MSZA ŚW. W INTENCJI ZMARŁYCH
40 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową
Wybór kardynała Karola Wojtyły, metropolity krakowskiego, 16 października 1978 roku, był wyjątkowym wydarzeniem w Polsce i na świecie. Papieżem po raz pierwszy od ponad 450 lat został nie Włoch, ale właśnie Polak. Karol Wojtyła miał wówczas 58 lat, przyjął imię Jan Paweł II. Skierował do świata aktualne do dziś przesłanie: Nie lękajcie się!

Papież Jan Paweł II odbył 104 podróże apostolskie, był w 132 krajach. Jako pierwszy papież odwiedził synagogę i meczet. Pontyfikat Jana Pawła II zmienił oblicze świata i Kościoła.
ŚWIATOWA NIEDZIELA MISYJNA 21 PAŹDZIERNIKA 2018
Światowa Niedziela Misyjna

21 X – Światowa Niedziela Misyjna. Rozpocznie obchody Tygodnia Misyjnego, podczas, którego jesteśmy zaproszeni do zwiększenia naszego zaangażowania misyjnego, poprzez modlitwę, wyrzeczenia, różnoraką ofiarę i zaangażowanie w to najważniejsze zadanie Kościoła jakim jest dzielenie się wiarą.
PIELGRZYMKA DO RZYMU
W ostatnim tygodniu września z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka do Rzymu. Kilka zdjęć z pielgrzymkowego szlaku w galerii. Zapraszamy.

BOŻE NARODZENIE 2019r.

RORATY