2. Obecnie, nadal obowiązuje rozporządzenie mówiące o zachowaniu odstępów między ludźmi, którzy się gromadzą. M.in. ten przepis nie pozwala na tradycyjną Pielgrzymkę. Trudno sobie wyobrazić wspólną Eucharystię, wieczorny Apel czy obiad we wspólnocie liczącej ponad tysiąc osób, z zachowaniem odstępów.

3. Tegoroczna Pielgrzymka będzie miała charakter „sztafety”. Każdego dnia będzie pielgrzymowała inna grupa, pod kierunkiem swojego Ks. Przewodnika i będzie pielgrzymowała jeden dzień. Nie przewidujemy w tym roku noclegów podczas Pielgrzymki czy korzystania ze wspólnych basenów do wieczornego mycia. Przewodnik danej grupy organizuje przyjazd na trasę swojej grupy, a także jej odjazd wieczorem. Apel Wieczorny odbędzie się od razu po dojściu grupy.

4. Porządek wędrowania poszczególnych grup będzie wyglądał następująco:

6 sierpnia – grupa Biało-Czerwona (Płock Wschód, Płock Zachód, Bielsk, Bodzanów) – ks. Piotr Gadomski

7 sierpnia – grupa Biała (Ciechanów Wschód, Ciechanów Zachód, Strzegowo) – ks. Tomasz Dec

8 sierpnia – grupa Zielona (Sierpc, Dobrzyń n/Wisłą, Tłuchowo) i grupa Żółta (Gostynin, Gąbin) – ks. Adam Kowalski i ks. Leszek Rutkowski

9 sierpnia – grupa Granatowa(Płońsk Południe, Płońsk Północ, Raciąż, Wyszogród) i grupa Miedziana (Mława Wschód i Mława Zachód) – ks. Wojciech Nikodymczuk i ks. Krzysztof Drzazgowski

10 sierpnia – grupa Błękitna (Nasielsk, Zakroczym) – ks. Sławomir Ambroziak

11 sierpnia – grupa Srebrna (Pułtusk, Serock) – ks. Krzysztof Stawicki

12 sierpnia – grupa Brązowa (Rypin, Dobrzyń n/Drwęcą, Żuromin) i grupa Pomarańczowa (salezjańska) – ks. Jakub Kępczyński i Ks. Jarosław Stasiński SDB

13 sierpnia – grupa Złota (Przasnysz, Maków, Dzierzgowo) – ks. Łukasz Rogowski

Prosimy o przestrzeganie tego porządku i nie stwarzanie trudnych sytuacji na trasie, które mogłyby zakłócić pielgrzymowanie, a nawet doprowadzić do przedwczesnego zakończenia całej Pielgrzymki!

5. O wszystkich szczegółach dotarcia na Trasę i powrotu poinformują Przewodnicy Grup. Osoby starsze są proszone o pozostanie w tym roku w domu. Prosimy o roztropny udział dzieci w tegorocznej Pielgrzymce.

6. Tegoroczna 39. Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem: „Stawiam na Maryję”. Będzie ona przygotowaniem do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

7. Pielgrzymka wyruszy 6 sierpnia 2020 r. z Płockiej Katedry po Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Biskupa Piotra Libery o godz. 6 00.

8. Wejście na Jasną Górę będzie 14 sierpnia 2020 r. w godzinach porannych (7.30-8.15), z udziałem Biskupa Mirosława Milewskiego. Wszystkich sympatyków Pielgrzymki zapraszamy w tym czasie na Wały Jasnogórskie, na przywitanie i wspólne wejście oraz do udziału na Mszy Świętej o godz. 9:00, kończącej tegoroczną Pielgrzymkę. Prosimy w tym roku nie organizować przyjazdów autokarów do Wierzchowiska, czyli na ostatni nocleg.

9. Zapisów w tym roku dokonujemy u Przewodników Grup bądź u osób przez nich wskazanych.

10. Opłata pielgrzymkowa w tym roku wynosi symboliczne 10 zł od Pielgrzyma. Każdy Pielgrzym otrzyma gadżety pielgrzymkowe. Pieniądze będą też przeznaczone na zakup leków oraz działalność Kuchni Pielgrzymkowej. Wpłaty dokonujemy również u Przewodników Grup.

11. Wszystkich, którzy podejmą trud pielgrzymowania prosimy o szczególną ostrożność, rozwagę i zastosowanie się do panujących przepisów.

12. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkich tych, którzy z racji choroby, pracy bądź innych przyczyn nie mogą pójść pieszo. Pragniemy w ten sposób utworzyć wielką wspólnotę modlitewną, która będzie wspierać wszystkich wędrujących w tak ważnych intencjach Kościoła, Ojczyzny, rodzin i osobistych. Zachęcamy do udziału w wieczornych Apelach Jasnogórskich w swoich parafiach.

13. Zastrzegamy możliwość zmiany organizacji tegorocznej Pielgrzymki. Uzależnione jest to od sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju.

Płock, dnia 10 czerwca 2020 r.
100-LECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

FILMY DLA DZIECI