Google
100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Chór Kameralny The Warsaw Singers powstał w 2010 r. z inicjatywy jego dyrygenta, Sebastiana Gunerki oraz kilku członków zespołu. Głównym powodem powstania była potrzeba realizowania muzycznych zamiłowań. Zespół tworzy 16 zawodowych śpiewaków – artystów Chóru Filharmonii Narodowej. Ich kunszt wokalny pozwala na wykonywanie utworów od chorału gregoriańskiego po dzieła współczesne.


Szczególnym impulsem rozpoczęcia artystycznej działalności stał się projekt Tomasza Kaznowskiego – pianisty i kompozytora, który zaproponował nagranie swoich utworów chóralnych. Zostały one zarejestrowane na płycie „Tomasz Kaznowski - muzyka chóralna”, która otrzymała nominację do muzycznej nagrody FRYDERYK 2O12 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.


Głównym nurtem działalności zespołu jest muzyka chóralna a cappella.


W podstawowym repertuarze znajdują się utwory kompozytorów polskich. Szczególne miejsce wśród muzycznych zainteresowań śpiewaków z The Warsaw Singers zajmuje muzyka sakralna różnych epok i różnych religii.
Chór Kameralny The Warsaw Singers świetnie czuje się także w utworach o lżejszym charakterze, zaaranżowanych na chór mieszany.


W 2012 roku chór nagrał płytę CD „Ode to David Eisenstadt” wraz z żydowską kantorką Mimi Sheffer z Berlina i w grudniu 2012 r. wziął udział w Festiwalu Louis’a Lewandowskiego w Berlinie.
W roku 2013 powstała płyta z nagraniem pięknych kolęd a cappella, z których 8 opracował Krzysztof Maria Teodorowicz.


Zespół współpracuje z Mazowieckim Centrum Kultury Sztuki w Warszawie, czego owocem są koncerty w ramach cyklu Mazowsze w Koronie, a od 2014 roku koncertuje podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej w Warszawie.


W kwietniu 2015 r. chór wziął udział w uroczystościach 70 rocznicy wyzwolenia obozu w Ravensbruck.
BOŻE NARODZENIEFACEBOOKBEATYFIKACJA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGOKAZANIA NA KAŻDY DZIEŃ


FILMY DLA DZIECITRANSMISJE ONLINE NA ŻYWO


JASNA GÓRA LICHEŃ ZAKOPANE KALWARIA ZEBRZYDOWSKA FATIMA
PIEŚNI NA WIELKI POST


FILMY NA WIELKI POST


Jak dojadę?
Ostatnio dodane zdjęcia
Imieniny
PRZYDATNE STRONYDiecezja PłockaE-kai PłockCPP Metonoia Płock


Caritas Diecezji Płockiej


Katolickie Radio Diecezji Płockiej


Modlitwa w drodze


Liturgnia na dany dzień


Gość niedzielny

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło