LEDNICA 2020
DZIEŃ MATKI 26 maja 2020r.

MAJ MIESIĄCEM MARYI

KOMUNIE ŚW.
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY W NASZYCH DOMACH
12 kwietnia 2020
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW
NA STÓŁ WIELKANOCNY
W NASZYCH DOMACH

Przed wielkanocnym śniadaniem, pozostając w duchowej łączności z rodziną i bliskimi, można odmówić poniższą modlitwę, zamiast zwykłej «przed jedzeniem», dla podkreślenia uroczystego charakteru posiłku.

Osoba prowadząca rozpoczyna modlitwę i wszyscy żegnają się znakiem krzyża:
W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
W. Amen.

(Modlitwę można poprzedzić odczytaniem Ewangelii o zmartwychwstaniu: Mt 28, 1-10 lub J 20, 1-9)

Następnie przygotowuje obecnych i wypowiada modlitwę:
Nasz Pan, Jezus Chrystus, umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia, abyśmy żyli Bożym życiem i uczestniczyli w wielkiej radości, której źródłem jest Jego zwycięstwo. Dla podkreślenia wielkości tej niedzieli, która jest uroczystością nad uroczystościami, chcemy spożyć świąteczne śniadanie.
Prośmy, aby sam Pan pobłogosławił nasze pokarmy, aby oddalił od nas widmo epidemii i napełnił nasze serca radością.

Módlmy się:
Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią poleciłeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, a w dniu zmartwychwstania zasiadłeś do stołu z apostołami, aby wraz z nimi spożyć posiłek.
Prosimy Cię, pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność z nami podczas wielkanocnego posiłku, abyśmy mogli się radować udziałem w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.
Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie wytrwale na pustkowiu, i który wziąłeś w swoje święte i czcigodne ręce, aby go przemienić w swoje Ciało.
Baranku Boży, Ty pokonałeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie Ty spożyłeś z apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy.
Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław te jajka, znak nowego życia, i spraw, abyśmy potrafili dzielić się z innymi wielkanocną radością, a kiedyś weszli na wieczną ucztę w domu Ojca, gdzie żyjesz i królujesz na wieki wieków.

W. Amen.

MODLITWA DO DRUKU

WIELKI TYDZIEŃ

Życzę Wam kochani, Potoku Paschalnych Łask. Niech ten Pusty Grób zawsze pozostaje źródłem niezawodnej nadziei, pokoju, radości i wiary w lepsze jutro, niech stanie się źródłem wzmacniania ducha, a przede wszystkim źródłem Miłości, która nie przeminie nigdy.
Szczęść Boże

100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

ŚW. CHARBEL
DROGA KRZYŻOWA
Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń

"W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.
Jednocześnie kolejny raz zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu."

JUTRO O GODZ. 12:00 W ŁĄCZNOŚCI Z OJCEM ŚWIĘTYM FRANCISZKIEM ODMÓWMY WSPÓLNIE MODLITWĘ "OJCZE NASZ" W INTENCJI CHORYCH, CIERPIĄCYCH, W INTENCJI SŁUŻB ORAZ ZAPRZESTANIE EPIDEMII KORONAWIRUSA.
100-LECIE URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

FILMY DLA DZIECI