ADWENT 2020r.

NOWE OŚWIETLENIE KOŚCIOŁA
11 LISTOPADA

LISTOPAD-MODLIMY SIĘ ZA ZMARŁYCH

Boże, miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła.
Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy prosząc, abyś je przyjął do społeczności swoich Świętych.
Spraw, prosimy Cię, Panie, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

ZADUSZKI-2 LISTOPADA

RENOWACJA OŁTARZA GŁÓWNEGO
DZIEŃ PAPIESKI
NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

Różaniec prowadzą grupy:Poniedziałek-dzieci ze szkół podstawowych,Wtorek-młodzież kl. 7-8,Środa – koła różańcowe,Czwartek-ministranci, Piątek-koło koronkowe, Sobota – koło brewiarzowe, Niedziela-koła różańcowe
KRONIKA KOŚCIOŁA W KRASNEM Z XIXw.

KRONIKA KOŚCIOŁA W KRASNEM Z XIX w.

Kronika, którą udostępniamy na parafialnej stronie internetowej została zredagowana przez Księcia Adama Czartoryskiego w XIX w. i przekazana przez niego Błogosławionemu Arcybiskupowi Antoniemu Julianowi Nowowiejskiemu Biskupowi Płockiemu.

Zredagowano ją w trzech egzemplarzach, dwa z nich zaginęły, a jeden w oryginale przechowywany jest w Skarbcu Muzealnym Diecezji Płockiej.
Wiele niezwykle cennych rzeczy ukazanych w powyższej publikacji przedstawionych jest na wystawie w Muzeum Diecezjalnym w Płocku. Całość publikacji dostępna jest naszej Galerii zdjęć oraz w zakładce KRONIKA PDF. Zapraszamy do oglądania.

KRONIKA W FORMACIE PDF.

SPOTKANIE DZIECI I MŁODZIEŻY W ROSTKOWIE