ROK ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
· admin dnia wrzesień 25 2018 18:10:23 · Drukuj
40 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową
Wybór kardynała Karola Wojtyły, metropolity krakowskiego, 16 października 1978 roku, był wyjątkowym wydarzeniem w Polsce i na świecie. Papieżem po raz pierwszy od ponad 450 lat został nie Włoch, ale właśnie Polak. Karol Wojtyła miał wówczas 58 lat, przyjął imię Jan Paweł II. Skierował do świata aktualne do dziś przesłanie: Nie lękajcie się!

Papież Jan Paweł II odbył 104 podróże apostolskie, był w 132 krajach. Jako pierwszy papież odwiedził synagogę i meczet. Pontyfikat Jana Pawła II zmienił oblicze świata i Kościoła.
· admin dnia październik 16 2018 17:54:10 · Drukuj
ŚWIATOWA NIEDZIELA MISYJNA 21 PAŹDZIERNIKA 2018
Światowa Niedziela Misyjna

21 X – Światowa Niedziela Misyjna. Rozpocznie obchody Tygodnia Misyjnego, podczas, którego jesteśmy zaproszeni do zwiększenia naszego zaangażowania misyjnego, poprzez modlitwę, wyrzeczenia, różnoraką ofiarę i zaangażowanie w to najważniejsze zadanie Kościoła jakim jest dzielenie się wiarą.
· admin dnia październik 09 2018 19:42:01 · Drukuj
PIELGRZYMKA DO RZYMU
W ostatnim tygodniu września z naszej parafii wyruszyła pielgrzymka do Rzymu. Kilka zdjęć z pielgrzymkowego szlaku w galerii. Zapraszamy.

· admin dnia październik 08 2018 20:33:20 · Drukuj
100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Fundacja Służba Niepodległej pragnie przypomnieć o wielkiej roli Kościoła Katolickiego, z którym naszą Ojczyznę łączy ponad 1000-letnia, wspólna historia. Bez jego udziału nie istniałaby Polska, jaką znamy, nie byłoby cudownej obrony na Jasnej Górze w 1655 r., odzyskania niepodległości w 1918 r., nie byłoby „Solidarności” i „Odnowy oblicza tej ziemi”. W rocznicę Narodowego Święta Niepodległości pamiętajmy o tych, którzy SŁUŻYLI NIEPODLEGŁEJ!
· admin dnia wrzesień 26 2018 20:09:51 · Drukuj
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM RÓŻAŃCA
W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 16:30 zaś w niedzielę o godz. 10:30-przed sumą. Różaniec w dni powszednie prowadzą grupy:
Poniedziałek: dzieci ze szkół podstawowych
Wtorek: młodzież kl. VII i VIII oraz gimnazjum
Środa: Koła Różańcowe
Czwartek: Ministranci
Piątek: Koło Koronkowe
Sobota: Koło Brewiarzowe
Niedziela: Koła Różańcowe
· admin dnia wrzesień 25 2018 19:53:54 · Drukuj
DZIEŃ PAPIESKI
14 października w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski.

Centralne obchody tego wyjątkowego święta odbędą się w Warszawie i rozpoczną się już w sobotę, 13 października. Tego dnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczyste posiedzenie Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
· admin dnia wrzesień 25 2018 19:02:22 · Drukuj
RÓŻANIEC FATIMSKI

Już 13 października ostatni w tym roku różaniec fatimski. Zabierzmy ze sobą na to nabożeństwo świece.
· admin dnia wrzesień 25 2018 18:59:56 · Drukuj
100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI